CO DĚLÁME A JAK TO U NÁS FUNGUJE?

Co děláme?

Umění Lidem je projekt, který napomáhá uměleckému rozvoji v sociálních, školských a zdravotnických zařízeních (domovy pro seniory, dětské domovy a zařízení pro handicapované). Společně s lidmi v zařízeních malujieme obrazy, rozvíjíme jejich kreativitu a učíme je nové, moderní techniky. Díla je možné si ihned zakoupit (na výstavě, internetu..). Z každého prodaného obrazu, jde 30 % zpět do zařízení na kulturní a společenské aktivity. 

 

Má to ještě hlubší myšlenku.

Díla, která vzniknou na workshopech převedeme do digitální podoby a vytvoříme z nich grafiky vhodné pro tisk. Grafiky nabízíme firmám, návrhářům a designérům, kteří jsou schopni je přenést na své výrobky. Z každého produktu jde také 30 % zpět do zařízení na kulturní a společenské aktivity.

 

Kdo za tím stojí?

Umění lidem tvoří studenti z řad umělecký a sociálně zaměřených škol. Mohou se k nám také připojit lidé z široké veřejnosti, kteří s uměním, nebo se sociální prací příliš nepřišli do styku, ale jsou pro tuto práci nadšeni a chtěli by si ji vyzkoušet. 

Momentálně spolupracujeme s českou módní návrhářkou Ladou Vyvialovou. Lada tyto grafiky tiskne na své produkty, ze kterých se stávají ojedinělá a nenapodobitelná módní/umělecká díla s příběhem. Jedná se o šaty, tílka nebo dámské kalhotky.

Proč to děláme?

Chceme tímto obohatit životy lidí v zařízeních, navázat kontakt a rozvíjet komunikaci mezi běžnou populací a sociálně znevýhodněnými skupinami. Předáváme si mezi sebou své zkušenosti, dovednosti a znalosti.

Čím jsme výjimeční?

Nedarujeme pouhý finanční obnos, ale je v něm i kus osobního prožitku klienta. Workshopy samotné nejsou jen  ¨honem¨ za uměleckým výtvorem, ale otevíráme tím cestu naplněnou seznámením, komunikací a porozuměním.

O NÁS

Klára Schön

Vysoká škola výtvarných umění v Bratislavě

 „Projekt Umění lidem je pro mě velice důležitý jelikož mám potřebu sdílet s lidmi to, jak je umění obohacující. Díky tomuto projektu mohu umění vnést do zařízeních, ve kterých se o umění příliš nemluví.“

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
+420 775 868 179
WWW.UMENILIDEM.CZ
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now